A coaching egy gondolatébresztő, kreatív folyamat. A résztvevői átélhetik annak élményét, hogy másképp látják a személyes kihívásaikat, nő az önbizalmuk, fejlődik a személyiségük és könnyebben hoznak döntéseket.
Coach munkám kapcsolódása a Vision Therapy-hoz:
Ha a gyermeknek problémája van a vizuális információ feldolgozásával, esetleg idegrendszeri éretlenségéből fakadóan nehézséget jelent számára a figyelem megtartása, valamint az olvasás, az írás, és a számolás, ez kudarcélményt és önbizalomhiányt fog okozni. Ennek jelei lehetnek: visszahúzódás, bizonytalanság, szociális gátlások, kapcsolódási nehézségek a társaikkal, magatartási problémák. Ebből adódik, hogy a coaching a Vision Therapy fontos része, hiszen a speciális szemüveg és a mozgásfejlesztés mellett segíti a fent felsorolt viselkedésbeli eltérések megoldását.
Mi történik egy coaching ülésen?
Teljes figyelemmel és nyitottsággal hallgatom az ügyfeleimet, hogy együtt vizsgáljuk meg a felmerült probléma mibenlétét, eredetét. Ezután közösen keresünk személyre szabott, reális és megvalósítható megoldási lehetőségeket.
A coaching folyamat öt alkalomból áll, melyek között lehetősége adódik a megoldási lehetőségeket kipróbálni, megtapasztalni és ezek tanulságait a következő ülésen velem megbeszélni.
Coaching lehetőségek:
Gyermek coaching (45 perc):
Coaching során a gyermeknek nem kell teljesítenie, megfelelnie. Nincsenek jó, vagy rossz válaszok. A foglalkozások keretében beszélgetünk, illetve olyan tevékenységeket gyakorlunk (pl. festés, játék, rajzolás, történetmesélés), amik sikerélménnyel töltik el, illetve amelyek tanulságai által önbecsülése megerősödik.
Felnőtt coaching – fejlesztéssel kapcsolatban (60 perc):
Feladatomnak és kiemelt fontosságúnak tartom a szülők támogatását. Szeretnék teret adni annak, hogy teljes titoktartás mellett megfogalmazzák érzéseiket, kétségeiket.
Saját gyermekeim által szerzett tapasztalataimból is tudom, hogy mennyire el tud kedvetlenedni egy szülő, ha a fejlődés nem olyan ütemben érkezik, ahogyan azt várja, vagy szeretné. Az ezekkel összefüggő érzések és meglátások is helyt kaphatnak a szülőknek szóló coaching üléseken.
Felnőtt coaching – saját témában (60 perc):
Természetesen egyéb, a gyermek fejlesztéséhez nem kapcsolódó elakadással is fordulhatnak hozzám: párkapcsolati nehézségek, önismereti kérdések, önbizalomhiány, kommunikációs kihívások, karrierváltáskor felmerülő nehézségek, szülő-gyerek viszony problémái esetén.
A coaching-élmény lehet énidő is, amíg gyermeke a fejlesztésen van. Hiszen egy őszinte, beszélgetés mindig üdítő tapasztalás és garantáltan új lendületet ad.