A családi összhangot jobbá tevő segítő tanácsadás általános iskolás gyermekeknek és családjuknak. Hogy a bizonytalan, a kiutat nem találó, megfáradt emberek boldog, kiegyensúlyozott egyénné váljanak, akinek jó a társaságában lenni.
Hatékony segítség, ha a jelenlegi mindennapokra rányomja a bélyegét a(z)
- bizonytalanság
- belefásultság
- tehetetlenség
- kommunikációs nehézség
- hiszti
- beilleszkedési problémák
- motiváció hiánya
- viselkedészavar
- alvásproblémák
- félelem
- tanulási problémák
- szorongás
- függőségek
- nevelési problémák
Mikor remélhet hatékony segítséget?
Amikor a családi egység megbomlik, amikor valami „elakadás” van, de nem tudják pontosan hogy hol. Talán elfáradtak vagy belefásultak a mindennapi küzdelemben. Talán úgy érzik, hogy már nem képesek követni a változásokat, nem tudják eldönteni, hogy folytassák, nem ismerik a változtatás lehetőségeit.
A pszichológiai segítő tanácsadásnak köszönhetően tudatos családdá válhatnak. Új lehetőségek nyílnak meg az egyén és a család számára. Az egyén a passzív viselkedést elhagyva aktív szereplővé válik a családban. Nem izgul azon, hogy mi lesz velük a jövőben, mert megtanulja, hogy az aznapi tettek alakítják a jövőt, és azzal együtt a változásokat is, ezért ebbe bátran bele is állhat.
Amikor a családtagok úgy érzik, hogy bizonytalanságban élnek. Elfáradtak és nem látnak kiutat, nincsenek kapaszkodóik. Nem tudják megfogalmazni pontosan az igényeiket. Félnek, hogy szétesik a család, hogy nem tudnak majd boldogulni a gyermekeik.
A pszichológiai segítő tanácsadásnak köszönhetően a családtagok a magabiztosan néznek a jövőbe, tudják, hogy megbízható kísérő vezeti őket végig az úton, amelynek a végén elégedettség, béke és a tudatosság várja. Egyszerűen boldog emberekké válnak.
Amikor egy családtag rendre nyugtalanul ébred, azt érzi, hogy az élet folyamatos megújulást igényel, amire ő már nem biztos, hogy képes. Az eddigi eszközei, stratégiája már nem elég hatásosa. Elveszettnek érzi az életet, úgy gondolja, hogy már ezen a helyzeten nem lehet változtatni. Beletörődöttség és fásultság jellemzi.
A pszichológiai segítő tanácsadásnak köszönhetően felszabadultan közös programot tervez a családdal együtt. A közös élmények gyűjtése válik a céljává. Újra képes az együttműködésre, büszke rá, hogy ennek a családnak a tagja. Újra jó élmény hazaérkezni, újra tudnak örülni egymásnak és közös terveket szőni mindenki érdekét figyelembe véve.